S.S.S

sikca-sorulan-sorular
Deniz R.
Halılarımız kaç günde teslim ediliyor?

Cevap : Halılarınız üç günde teslim edilir.

Halılarımızı vereceğimiz yıkama tesisinin güvenli olup olmadığını nereden anlarım?Eda T. – Çukurova

Cevap: Öncelikle soru çok güzel ve her bilinçli tüketicinin sorması gereken bir sorudur. Tüm tüketiciler böyle olsa sorun kalmayacak efendim. Telefonla görüştüğünüz firmadan gayri sıhhi ruhsat numarasını ve hangi belediyeden aldığını varsa ISO yada TSE belge numaralarını alıp bu numaralarla internet üzerinden yada telefonla belediyeden ve TSE den anında sorgu yapabilirsiniz. Eğer bilgiler gerçekse işletme güvenlidir ve halılarınızı üzmeden harap etmeden size getireceklerdir.

Cemile C.
Halımı geçen yıl yıkattım, ama el halısı olduğundan özellikle kırmızı ve koyu boyalı yerlerde bariz akmalar olmuş ama yıkayan firma suçunu kabul etmiyor geldiğinde öyleydi diye başlarından savıyorlar ne yapmalıyım?

Cevap: Bu tür akmalar el halılarında çok ça yaşanan sıkıntılardır. Fakat sözde halı yıkama firmasının acemi olduğu bariz belli, çünkü her yıkamacının yapamayacağı bilen ve tecrübelilerin yapabileceği bir kimyasal işlem var. Bu işlemle halılarınız ilk günkü gibi olacaktır. Bize yazdığınız için teşekkür ederiz. Eğer çözüm bulamazsanız bize bildirin, bir kereye mahsus renk veren halılarınızı sadece yıkama ücretine eski haline getirebiliriz.

Teslime C.
Halımı başka bir yıkamacıya vermiştim geldi ama balkonun kapısı açılınca saçaklar koparak uçuyor. Sebebini sorduğumda halınız eskidiği için normaldir diyorlar böyle bir şey olabilir mi?

Cevap: Hanımefendi bu tür saçak kopmaları sadece çamaşır suyunun eseridir beyaz olsun diye bolca çamaşır suyu kullanılan saçaklarınızın bu hale gelmesi normal. Asıl olan profesyonel halı yıkamalarda zaten çamaşır suyu kesinlikle kullanılmaz. Özel bitkisel şampuanlar saçakları kar gibi yapmaya yeter de artar bile, burada suç kendini halı yıkamacı sanan çamaşır suyu ile halı yıkayan vatandaştadır; ya overlok yapıp saçaklardan vazgeçeceksiniz yada yeniden saçak taktıracaksınız buda biraz pahalı olur.

Asiye D.
Yıllardır sizden vazgeçmeyen ablamın zoru ile size verdiğim halılar teslimata geldiğinde maalesef tanıyamadım halı hiç bu kadar temiz yıkanır mı? O tüyler ışıl ışıl uzamış sanki, parfüm çok güzel ve kalıcı siz bu işi biliyorsunuz. Sonbahar denilen kadar varmış mest oldum resmen. Kucak dolusu teşekkürler papatya çalışanları..

Cevap:Ayfer hanım övgü dolu kelimelerinize teşekkür ediyoruz .Biz sadece olması gerekeni yaptığımız inancındayız, saygılarımızla..

Asiye T.
Sizi seviyordum ama yerinizi gezip otomatik makinelerinizi, belgelerinizi ve büronuzu gördükten sonra inanın daha çok sevdim çünkü işinize değer verdiğinizi gördüm.

Cevap: Teşekkür ederiz her müşterimize tesisimizin kapıları sonuna kadar açıktır efendim saygılarımızla..

© 2020

Mango Tasarım